Положення про раду профілактики щодо попередження правопорушень серед учнів

Шкільна рада профілактики щодо попередження правопорушень серед учнів, далі Рада, створена із числа педагогічних працівників, старшокласників, батьків і є складовою частиною системи самоврядування.

Мета і завдання ради:

1. Гуманізація і демократизація навчально-виховного процесу, створення максимально сприятливих умов для співпраці педагогів, учнів та їхніх батьків як головної умови запобігання і подолання відхилень у поведінці учнів.

2. Формування і розвиток єдиного шкільного колективу із здоровим моральним кліматом.

3. Забезпечення координаційної діяльності усіх шкільних ланок, які забезпечують життєдіяльність учнівського колективу.

4. Підвищення ефективності виховної роботи з учнями, розвиток учнівського колективу, громадської активності, самостійності, відповідальності учнів за свої вчинки, профілактика негативних проявів серед учнів.

Організація роботи ради

Шкільна Рада обирається у складі 9 осіб. Періодичність її засідань визначається загальним станом профілактичної роботи в школі, моральним кліматом у мікрорайоні школи та необхідністю проведення засідань, але не менше одного разу на чверть. Головою Ради обирається, як правило, директор школи або його заступник з НВР. Рада не підпорядкована службі у справах неповнолітніх, але співпрацює з нею, з іншими правоохоронними органами і громадськими організаціями в тісному взаємозв’язку.

Функція ради

Рада є суто профілактичним органом, що і визначає її основне завдання. Вона виконує такі функції:

- діагностичну, яка реалізується через систему заходів, спрямованих на виявлення характеру і рівнів відхилень у поведінці учнів, з’ясування реального стану навчально-виховного процесу;

- координуючу, яка зумовлює ефективність взаємозв’язків Ради та суб’єктів зовнішнього впливу на характер поведінки учнів (школа, сім’я, ровесники, заклади культури, мікрорайон);

- творчу, яка дає право на вибір доцільних психолого-педагогічних впливів на школярів із урахуванням конкретних умов і особистостей;

- оцінювально-узагальнюючу, яка забезпечує вибір адекватної системи роботи Ради на основі аналізу і оцінки наявного стану;

- просвітницьку, яка реалізується за рахунок створення певної системи поширення знань з права, психології, які сприятимуть ефективному вирішенню завдань профілактики правопорушень.

У діяльності Ради використовуються різноманітні форми колективної, групової, індивідуальної роботи, звернення за допомогою батьків до правоохоронних органів, медичних закладів, соціальних служб.

Напрямки роботи ради:

1. Створення умов для більш гармонійної адаптації школярів до морально-правових норм життя в суспільстві.

2. Попередження випадків порушення морально-правових норм поведінки учнів.

3. Оперативне реагування на випадки порушення дисципліни у школі, в сім’ї та поза школою.

4. Використання педагогічних випрвданих засобів індивідуального впливу учнів, схильних до правопорушень.

5. Залучення спеціалістів різних напрямків для консультування учнів, батьків та педагогів з проблем формування і розвитку особистості.

6. Організація учнівських груп із числа учнів, схильних до правопорушень, для вивчення права, морально-етичних норм, основ психології.

Кiлькiсть переглядiв: 172

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.