/Files/images/ekstern.jpg Учні з зони АТО мають можливість навчатися екстерном

У Міністерстві освіти надано роз’яснення щодо подальшого навчання учнів на тимчасово окупованій території АРК та у місцях проведення АТО в Донецькій і Луганській областях, а також отримання випускниками зазначених територій українських атестатів. Основною формою отримання української освіти школярами зазначених регіонів, поряд з іншими передбаченими формами навчання, у міністерстві вважають екстернат.Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що будь-які заяви і дії терористичних організацій, спрямовані на імітацію "навчального процесу" є юридично нікчемними й не визнаються. Так само не матимуть у майбутньому жодної юридичної сили будь-які "документи про освіту", видані окупаційними структурами та самопроголошеною владою."Жодного "визнання", "нострифікації", "обміну" таких "документів" тощо з боку Міністерства освіти і науки, інших органів державної влади України та зарубіжних країн не буде", - наголошують в МОН України.У зв’язку з чим, у міністерстві рекомендують батькам учнів, першою чергою учням 11-х класів, що проживають на окупованих територіях, здійснити кроки, що дозволять їх дітям навесні 2015 року пройти необхідні процедури, отримати офіційні документи державного зразка про освіту й мати можливість вступу до професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.У Міністерстві освіти повідомили, що учні, які проживають на зазначених вище територіях, та бажають отримати документ державного зразка про певний освітній рівень, можуть продовжити навчання на території України за всіма передбаченими формами навчання: денна, вечірня, дистанційна, екстернатна, індивідуальна, групова.Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 19.05.2008 №431та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 3 червня 2008 року за № 498/15189, визначено, що можливість пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової і повної загальної середньої освіти мають, зокрема, особи, якіз будь-яких поважних причинне мають змоги відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі (пункт 1.3).

Для проходження річного оцінювання та атестації, окрім заяви на ім'я керівника навчального закладу, екстерни подають документ про наявний рівень освіти. У разі проходження екстерном річного оцінювання за предмет, курс навчання в іншому навчальному закладі - довідку, завірену підписом керівника та печаткою відповідного навчального закладу, у якому навчається або навчався екстерн. У разі відсутності документа про наявний рівень освіти навчальний заклад, де організовано екстернат, самостійно визначає освітній рівень екстерна. 3 цією метою наказом керівника навчального закладу створюється комісія, до складу якої входять: голова комісії (керівник навчального закладу або його заступник), учителі, які викладають предмети, з яких визначається рівень освіти екстерна. Голова комісії складає графік проведення оцінювання знань екстерна з відповідних навчальних предметів. Члени комісії готують перелік вправ, завдань та питань з кожного предмета. Результати оцінювання й визначений рівень освіти екстерна оформлюються протоколом, який підписують усі члени комісії (пункт 2.2).

Прийом заяв від екстернів починається з жовтня і закінчуються,як правило, не пізніше 1 березня поточного навчального року (пункт 2.4).

Ураховуючи ситуацію, останнє надає право керівникам відповідних закладів, за необхідності та як виняток, приймати рішення про зарахування екстернів до завершення навчального року.

​В нашій школі створені всі умови для зарахування дітей,які потрапили у складні життєві обставини,та проходженню ними у 2018 р. державної підсумкової атестації.

Шановні учні!

Усі контрольні роботи необхідно виконувати письмово. Тестові завдання можна роздруковувати та робити запис щодо првильної відповіді (обвести колом, поставити позначку тощо). З кожного предмету повинен бути окремий зошит (крім предметів, де завдання необхідно виконати в інформаційному форматі). Якщо Ви не маєте змоги на даний час нам роботи передати - скануйте або фотографуйте і відправіляйте нам, але підписуйте кожну роботу: предмет та прізвище. Це прискорить обробку даних.Зошит повинен зберігатися в навчальному закладі 1 рік, тому потрібно завести зошити за всіма предметами. Дякуємо за розуміння та бажаємо успіху!

Надіслати завдання за адресою: artem.school4@gmail.com, у назві надісланого файлу треба вказати своє прізвище, предмет та номер тематичної роботи.

Кiлькiсть переглядiв: 1051

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.